• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Şehit ve Gazilerimize minnettarız Yayın Tarİhİ: 11.7.2017

Güney Kore Devleti, Çorumlu Kore gazilerini unutmadı.
Ülkelerinin güvenliği için canlarını ortaya koyan Türk askerine şükran duyan Koreli devlet yöneticileri, Çorumlu gazilere vefa duygularını simgeleyen Mehmetçik heykeli gönderdiler.
KORELİ ATEŞE’DEN GAZİLERE ZİYARET
Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park beraberindeki heyetle dün Çorum Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın da hazır bulunduğu ziyarete Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Günaydın, Sosyal İşler Başkanı Osman Yaşar Eken, Genel Sekreter Yardımcısı Şinasi Eryiğit, Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Çınartaş ve İdare Amiri Cemil Yaralı da katıldı.
Muharip Gaziler Derneği Çorum Şubesi Başkanı Muharrem Gül ve yönetim kurulu üyelerinin evsahipliği yaptığı ziyarette konuşan Mehmet Şükrü Tandoğan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
GENEL BAŞKAN’DAN KÜLCÜ’YE ÖVGÜ
Türkiye’den gidip Kore’de savaşan 21 bin 200 gaziden 2 bin 500’ünün, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 32 bin 500 gazidense 27 bininin hayatta olduğunu anlatan M. Şükrü Tandoğan, “Çorumlu gazilerimize nezih bir mekan kazandıran ve her türlü desteği veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü tebrik ediyorum” dedi.
Güney Kore devletinin Türk askerliğinin kahramanlığını tasvir eden Mehmetçik heykelleri hazırlattığını anlatan Tandoğan, Kore Savunma Ateşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park’la bu hediyeleri takdim etmek üzere Çorum’a geldiklerini söyledi.
KÜLCÜ: ‘ŞEHİT ve GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ’
Güney Kore Savunma AteşesiJaesic Park ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği yönetiminin Çorum ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu vatan için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimize minnettarız” dedi.
Türk askerinin görev aldığı operasyonlarda ortaya koyduğu insani anlayışa dikkat çeken Muzaffer Külcü, Suriye’de terörden arındırılan bölgelerin eski huzurlu günlerine kavuştuğunu kaydetti.
Türkiye’nin geçmişten bu yana mazlumlar için sığınılacak bir ana kucağı vazifesi üstlendiğini de dile getiren Külcü, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Askerimiz gerek yurt içinde gerekse yurt dışında, fedakârlıklarla çok büyük işler başardı. Kıbrıs Barış Harekatı’nda ve Kore’de gerçekleştirdikleri görevlerde büyük kahramanlıklar ortaya koydular. Türk ordusunun gerek ülkemiz gerekse insanlık için yaptığı hizmetler her türlü takdirin üzerindedir. Biz de gazilerimize elimizden geldiğince katkıda bulunmaya, onların hayatını kolaylaştırmaya, güzelleştirmeye çaba gösteriyoruz. İçinde bulunduğumuz bu bina ve gazilerimiz için yaptığımız diğer çalışmalar sahip olduğumuz anlayışın acizane ifadesi kabul edilsin diye temenni ediyoruz.
Askerimiz harp ortamında gerekli yerde, gerekli müdahalesini yapmıştır. Gönlümüzden geçen şu ki, dünyanın hiçbir yerinde savaş olmasın, insanlar ölmesin ve kan dökülmesin. Ülkemizin yanı başındaki coğrafya başta olmak üzere tüm dünyadaki savaşların ve acıların sona ermesini diliyoruz. Dün Kore’de, Suriye’de askerimiz ne yaptıysa bugün de aslında Suriye’de aynı vazifeyi yapıyor. Yürütülen operasyonlarda dünyanın ötesinden gelerek insanların üzerine bombalar yağdıran, masum insanları öldürerek oraları kontrol altına almaya çalışan Amerikan, Batı anlayışı yerine tek bir insanın dahi ölümüne sebebiyet vermeden terör yuvalarını temizleyen ve boşalttığı bölgelere asıl sahibi olan insanların yerleşmesini sağlayan bir askeri, siyasi ve devlet anlayışına sahibiz. Bugün böyleyiz dün de öyleydik. Bu topraklar tarih boyunca mazlumların ana kucağı gibi sarıldıkları bir yer olmuştur. Sahip olduğumuz anlayış, bu topraklara şekil veren ve mayası konumunda olan inanç, kültürel ve insani değerlerimizdir. Bizden dünyada ‘Türk gibi’ diye bahsedilmesini sağlayan anlayış da budur. Şimdiye kadar milletçe böyle varolduk ve varolmaya, anılmaya devam etmek için gayret göstereceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de şehit aileleri ve gazilerimizin emrinde, hizmetkârları olmaya devam edeceğiz.”
7 KORE GAZİSİNE HEDİYE
Yapılan konuşmaların ardından Kore harbine katılan Çorumlu gazilerden Cemal Coşkun, Mehmet Altınok, Ömer Yavuz, Mustafa Çorumlugil, Kazım Önder ve Rıza Kabasakal’a Mehmetçik heykeli ve çeşitli hediyeler verildi.
Sağlık koşulları el vermediği için ikametgâhından dışarı çıkamayan Muharip Gaziler Derneği eski Başkanı Osman Özsoy’u ise evinde ziyaret eden heyet, Çorumlu Kore Gazisi’ne hediyelerini takdim ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Güney Kore Savunma Ateşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan’ın öncülüğündeki heyet, İkinci Bahar Lokantası’nda verilen yemeğin ardından Çorum’dan ayrıldı.

Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER