• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Kent meydanında mutlu sona doğru Yayın Tarİhİ: 20.7.2017

Çorum Belediyesi’nin büyük projeleri arasında yer alan Kent Meydanı Projesi’nde sona yaklaşılıyor. Tekel Binası’nın yıkımının ardından İl Genel Meclisi Binası iş makineleriyle yıkıldı.Kent Meydanı yapılacak olması nedeniyle bir süre önce boşaltılan İl Genel Meclis binasının yıkımı için bir tören düzenlendi. Törene Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Fatih Üstündağ, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir ve Turhan Candan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, il genel meclis üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.
İl genel meclis binasının yıkım töreni sırasında konuşan Başkan Külcü, yapılan çalışmalardan bahsetti. Kent merkezinde yollarla ilgili yaptıkları çalışmalardan bahseden ve yol açmak için 31 milyonluk bir bütçe kullandıklarını söyleyen Külcü, kimlikli bir şehir inşa etmek için çaba gösterdiklerini anlattı. Çorum’da 185 noktada semt, 35 noktada da büyük park inşa edildiğini belirten Başkan Külcü, şehirleşme anlayışı açısından bir diğer önemli noktanın da meydanlar olduğuna işaret etti. Çorum’da 2013 yılından itibaren meydan konusunda valilik önündeki parktan başlayarak, eski adliye binasını da yıkarak geniş bir park haline getirdiklerini anlatan Başkan Külcü, meydan için caddenin karşı tarafındaki tekel binasının yıkıldığını, şimdi il genel meclis binasının yıkılacağını, son baharda da sağlık müdürlüğünün yıkılacağını açıkladı.
Meydan kamulaştırması için 5 milyon lira harcama yapıldığını, ayrıca 2 milyon civarında da ödeme yapılacağını ve toplamda 7 milyon satın alma, tahsis ve kamulaştırma bedeli ödenmiş olacağını ifade eden Külcü, 23 milyon liraya da iki katlı, 400 araç kapasiteli otopark yapımının inşa edileceğini kaydetti. Meydan için toplamda 30 milyon lira harcanacağını açıklayan Külcü, projenin bu duruma gelmesinde birlikte çalıştıkları valilere, il genel meclisi üyelerine bu işi bir kapris meselesi haline getirmedikleri için teşekkür etti. Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER