• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Halk Ekmek için 6 milyon TL'lik yatırım Yayın Tarİhİ: 28.7.2017

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin 500 metrekare kapalı alanda kurulan Belediye Halk Ekmek Fabrikası’nda deneme üretimi başladı.
Çorum Belediyesi’nin yeni projesini tanıtan Başkan Muzaffer Külcü, tadilat, tamirat ve tefrişat süreci yaklaşık 6 ayı bulan tesiste fırınların yerleştirilerek üretime hazır hale getirildiğini anlattı.
Toplamda 6 milyon TL’ye mâl olan Halk Ekmek Fabrikası’nda son aşamaya gelindiğini açıklayan Muzaffer Külcü, “Gayet başarılı geçen deneme üretiminin ardından 10-15 gün içinde seri üretime geçeceğiz” müjdesini verdi.
Tek vardiyada 25 bin adet ekmek üretecek tesisin, üç vardiyada günlük 75 bin adet ekmek üretim kapasitesine sahip olduğunu vurgulayan Külcü, “30 günde kurulabilecek yeni üretim bantlarıyla, tesisimiz şehrin tüm ekmek ihtiyacını tek başına karşılayabilecek bir kapasiteye ulaşabiliyor” diye konuştu.
DAĞITIM ARAÇLARI HAZIR
“Taş tabanlı fırınlarda üretilen Halk Ekmek’te bilindik ekmek tadını bulacaksınız” diyen Külcü, ilk etapta Belediye tarafından yürütülecek dağıtım işi için üç adet araç aldıklarını ve Hürriyet Parkı önünde görücüye çıkardıklarını söyledi.
35 NOKTAYA BÜFE KURULUYOR
Şehir merkezinde 35 farklı noktada hizmet verecek Halk Ekmek büfelerinin altyapısının hazır olduğunu ve kurulumuna başlanacağını duyuran Külcü, şöyle konuştu:
“3 büyük büfeyi Yazıçarşı’daki Halk Eğitim Merkezi binası köşesine, Hürriyet Parkı arkası Halk Otobüsleri Merkez Durağı karşısına ve Milönü’nde Eti Anadolu Lisesi civarına yerleştireceğiz. Bunların dışında mahallelerimizde 32 adet daha Halk Ekmek büfesi olacak. Büfeleri, işletmecilerin taleplerine göre peyderpey yerleştirerek hizmete sunacağız.
Fırıncılar tarafından izinsiz olarak yerleştirilen ve faaliyet gösteren mevcut büfeler ise ay sonu itibariyle tamamen kaldırılacak. Şehir estetiğine yakışmayan bu görüntünün yerine Beltaş tarafından tasarlanan Halk Ekmek logolu Belediyemiz denetiminde büfeler faaliyet gösterecek.
‘AMACIMIZ REKABET DEĞİL PİYASA KONTROLÜ’
Ekmek üretimiyle ilgili ciddi bir adım atıyoruz. Esas olan sorumluluğumuzun gereği düzenleme çalışması yapmak. Devlet imkanlarını kullanarak fırıncı esnafıyla rekabet etmek, daha ucuza ekmek satmak gibi bir niyetimiz yok. Üretime başlayacağız, ancak bugüne kadar olduğu gibi kontrol ve düzenleme görevimizin sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Kurduğumuz işletmenin, tesisimizin şehrimize, Belediyemize hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Güzel günlerde, sağlıkla, güvenle tüketilen ekmeklerin üretilmesini de yine Allah’tan niyaz ediyorum.”
HALK EKMEK’TE TAHMİNİ FİYAT 75 KURUŞ
Ekmek satış büfeleri için müracaatların devam ettiğini ve bugüne kadar toplam 67 başvuru olduğunu belirten Başkan Külcü, ekmek fiyatının ne olacağı yönündeki soruyu da cevapladı.
Külcü, “Önceliğimiz bu işletmenin zarar etmemesi. O nedenle önce üretim maliyetini göreceğiz. Tahminim Halk Ekmek’in 75 kuruş gibi bir fiyat olacağı yönünde. Ancak bunun altı ya da üstü de olabilir” dedi. Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER