• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Bakan’dan Başkan Külcü’ye tam not Yayın Tarİhİ: 9.8.2017

Temel atma ve bir dizi ziyaretler için Çorum’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çorum Belediyesi’ni de ziyaret etti. 
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu Belediye Binası önünde çiçekle karşıladı. 
Makam odasında gerçekleştirilen ziyarette Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Çorum hakkında brifing verdi. Çorum’da yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Külcü, Bakan Erdoğlu’ndan tam not aldı. 
Ziyaret kapsamında açıklamlarda bulunan Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye övgü dolu sözler sarf ederek, örnek bir belediye başkanı olduğunu söyledi. 
“Belediye başkanımızı takdir ediyorum”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün çok iyi çalıştığını ve Çorum’a güzel eserler kandırdığını belirten Eroğlu, yapılan eserlerin özenerek yapıldığını gördüğünü dile getirerek, “Çorum’da alt yapı büyük ölçüde tamamlanmış. Başkanımız her mahalleye bir park, yeşil alan kazandırmış. Kültür merkezleri, camiler, ibadethaneler, gençlik merkezleri özenerek yapılmış. Bu yüzden belediye başkanımız takdir ediyorum. Çorum güzelleşiyor hakikaten.” Diye konuştu. 
Rüzgar Enerji Santrali projesinden dolayı Başkan Külcü’yü tebrik eden Erdoğlu, rüzgardan ilk defa bir belediyenin elektrik üretimine başlayacak olmasından son derece sevindirici olduğunu ifade etti. Konuşmasında su ile ilgili projelere de değinen Bakan Eroğlu, Çorum’un giderek büyüdüğü ve geliştiği için su ihtiyacı olabileceğini bunu da Koçhisar Barajı’ndan yeni bir isale hattı çekerek çözeceklerini sözlerine ekledi. 
Konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, günün anısına Bakan Eroğlu’na vazo hediye etti. 

Ziyarette Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İl Başkanı Mermet Karadağ da hazır bulundu.

 
Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER