• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Külcü, “Çorum payına düşeni alıyor” Yayın Tarİhİ: 9.8.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Çorum’da hayata geçirilecek 71 milyon TL tutarındaki 7 tesis için dün temel atma töreni düzenlendi.
15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda gerçekleşen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, İlçe Belediye Başkanları, Bakanlık bürokratları, bazı daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Valilik ve Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından tören alanına gelen Bakan Eroğlu, beraberindeki protokol mensupları halkı selamladıktan sonra platformdaki yerlerini aldılar.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sırasıyla kürsüye gelen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Salim Uslu ile Vali Necmeddin Kılıç birer selamlama konuşması yaptılar.
15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Bakan Veysel Eroğlu’nun Türkiye sevdasıyla örnek projelere imza attığını söyledi.
Çorum’un en sık ağırladığı Bakan’ın, Prof. Dr. Veysel Eroğlu olduğunu dile getiren Başkan Külcü, “Her gelişinde yeni yatırım müjdeleri veren Bakanımız, bizi ve Çorumlu hemşehrilerimizi sevindiriyor” dedi.
 Orman ve Su İşleri Bakanlığı yatırımlarından bahsettiği konuşmasında, “Çorum payına düşeni alıyor” diyen Muzaffer Külcü, Çorum halkının yapılan hizmetler karşısında duacı olduğunu kaydetti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Siyasetin limanı ahlâktır’ sözünü hatırlatan Külcü, “Millete tutamayacağımız sözler vermiyoruz” diyerek gerçekleştirdikleri icraatlarda rasyonel adımlar attıklarını vurguladı.
Başkan Külcü, temeli atılan yatırımların Çorum’a hayırlı-uğurlu olmasını dilerek sözlerini tamamladı. 
BAKAN: ‘ÇORUM SEVDALISIYIM’
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yatırımlarını konu alan sinevizyon gösteriminin de yer aldığı törende halka hitap eden Bakan Veysel Eroğlu, Çorum’u ve Çorumlular’ı çok sevdiğini söyledi.
“Çorum, yiğitleriyle gurur duyduğum, gönül dostu insanların memleketi” diyen Eroğlu, “Bu şehre gelirken ayrı bir heyecan duyuyor ve eli boş gelmek istemiyorum” dedi.
Halka hizmeti ibadet derecesinde gördüğünü vurgulayan Bakan Eroğlu, Çorumlular’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını da iletti.
‘Tarihi Çorum’da, Tarihe Geçecek Yatırımlar’ sloganıyla düzenlenen törende temeli atılacak projeleri tanıtan Eroğlu, söz konusu yatırımlar arasında 1 sulama tesisi, 1 adet baraj, 3 adet taşkın koruma tesisi, 1 adet orman tesisi, 1 adet de Milli Park tesisinin yer aldığını açıkladı.
Tesislerden 5’inin DSİ, 1’inin Orman Genel Müdürlüğü , 1’ininse Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce yapılacağını dile getiren Eroğlu, “71 milyon liraya mâl olacak tesisler ile bin 700 dekar zirai arazi sulamaya açılacak, 48 milyon 340 bin metreküp su depolanacak. Ayrıca 1 ilçe ve 3 köy taşkın zararlarından korunacak” dedi.
Sungurlu, Uğurludağ, Boğazkale, Kargı ve Çorum Merkez Küçük Düvenci Köyü gibi yerlerde hayata geçecek tesislerle ilgili açıklamalarını sürdüren Eroğlu, yeni müjdelerinden de bahsetti.
Çorum halkının gerek 15 Temmuz darbe girişimine karşı gerekse Anayasa değişikliği referandumunda ortaya koyduğu duruşun takdire değer olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, hayata geçirecekleri eserlerin birer şükran nişanesi olduğuna işaret etti.
Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER