• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Miniklerde malzeme heyecanı Yayın Tarİhİ: 16.8.2017

Geleceğin milli sporcularını yetiştirmek için spora ve sporcuya yatırım yapmaya devam eden Çorum Belediyesi mahalleler arası futbol turnuvasında mücadele edecek 15 takıma spor malzemesi dağıttı. 
Çorum Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen mahalleler arası Minikler Futbol turnuvasında mücadele edecek 15 takımın malzemeleri dün düzenlenen törenle dağıtıldı.
1 nolu sentetik çim sahada gerçekleştirilen dağıtım törenine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, TÜFAD Şube Başkanı Remzi Karahan, ASKF yöneticilerinin yanı sıra mahalleler arası futbol turnuvasında mücadele edecek takımların temsilcileri ve sporcuları katıldı.
Dağıtım töreninde bir açılış konuşması yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, geleneksel hale gelen mahalleler arası futbol turnuvasına her türlü desteği veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve tüm ekibine teşekkür etti. Belediyenin spor alanında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kurtaran; "Çocuklarımızın sevinci bizim sevincimiz buraya katılarak bizleri onurlandırdığı için ayrıca Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü'ye teşekkür ediyorum." dedi
Ardından konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ise her yıl alınan malzeme miktarını ve kalitesini artıran Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve tüm ekibine teşekkür etti.
Eğer; "Yavrularımızın müsabakalardan önce almış olduğu spor malzemeleri yavrularımızın turnuva boyunca en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak." diye konuştu.
Konuşmaların ardından 15 mahalle takımının malzemeleri dağıtıldı. Çorum Belediyesi tarafından 15 mahalle takımına 320  forma, 32 kaleci eldiveni ve şortu, 300 halı saha ayakkabısı, tekmelik ile birlikte takım başına 12'şer olmak üzere 160 adet maç topu, 160 adet antrenman topu dağıtıldı. 
Malzemeler Başkan Külcü ve diğer katılan davetliler tarafından verildi.  Ayrıca törende ASKF'ye amatör kulüplere dağıtılmak üzere 600 antrenman eşofman takımı da verildi.

Külcü: Bayrağımızı göndere çektirecek ve İstiklal Marşımızı okutacak sporcular yetiştirmek istiyoruz

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise Çorum Belediyesi olarak spor ile ilgili iki hedefleri olduğunu açıkladı.
Gençleri sadece spor yönüyle de değil ülkenin geleceği olarak sevdiklerini ve önemsediklerini belirten Başkan Külcü, Çorum Belediyesi olarak spor ilgili hedeflerini şu şekilde açıkladı; Belediye olarak spor ile ilgili iki hedefimiz var. Bunlardan birincisinin Türkiye'yi uluslararası müsabakalarda iyi temsil edecek ve İstiklal Marşı'nı okutabilecek sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Külcü, ikincisinin de 7'den 70'e herkesin sporu bir yaşam biçim olarak benimsemesini sağlamak olduğunu ifade ederek;  "Bizim Çorum Belediyesi olarak spor ile ilgili ki ayrı hedefimiz var. Bunların ikisi de çok önemli. Öncelikle şehrimizi ve sonrasında ülkemizde kazandıkları başarılarla uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecek, bayrağımızı gönderecek çektirecek ve İstiklal Marşımızı gururla okutmasını arzu ettiğimiz başarılı sporcular yetiştirmek. Bu bizim için elbette önemli ama en az bunun kadar önemli olan başka bir hedefimiz var. Bu da sporu bir yaşam biçimi haline getirmektir. İlkokul çağında ki çocuklardan tutunda 7'den 70'e herkesin kadınıyla erkeğiyle bir yaşam biçimi olarak sporu benimsemesi ve kabullenmesidir. Sporu sağlıklı olduğu zaman yapmasıdır. Herkes için her yerde ve her zaman spor. Bunu sadece bir slogan olarak da bırakmıyoruz. Bunun da hayata geçmesi için şehrimizin değişik yerlerinde spor salonları inşa ediyoruz. Kapalı alan ve spor salonlarının dışında açık sahalar yaptık yapmaya devam ediyoruz. Kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı ayrı olmak üzere sahalar yapıyoruz. Biz emek verdiğimizde, imkan sunduğumuzda inşamızın içindeki özellikle genç ve çocuk yaştaki yavrularımızın içinde ki cevheri, enerjiyi keşfediyoruz."

 
Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER