• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Şoförler ve Nakliyeciler Aşure Gününü Kutlandı Yayın Tarİhİ: 9.10.2017

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, başta Hz. Hüseyin olmak üzere Kerbela şehitlerini rahmetle andığını belirterek, “Kalplerimize en fazla hüzün veren, içimizde acısını hissettiğimiz olay Kerbela olayıdır” dedi.
elediye Başkanı Muzaffer Külcü, başta Hz. Hüseyin olmak üzere Kerbela şehitlerini rahmetle andığını belirterek, “Kalplerimize en fazla hüzün veren, içimizde acısını hissettiğimiz olay Kerbela olayıdır” dedi.
Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtıldı.
Cuma namazının ardından Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ve nakliyeciler katıldı.
BAŞKAN KÜLCÜ: MUHARREM AYI, MÜSLÜMANLAR İÇİN ÖZEL BİR AY
Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Muharrem ayının müslümanlar için özel bir ay olduğunu belirterek, “Arapların kültüründe birbirleriyle kavga etmedikleri, savaşmadıkları üç ay vardır. Onlardan biriside Muharrem ayıdır. Muharrem ayının insanlık tarihinde çok önemli olaylara şahitlik ettiği bilinmektedir” dedi.
Başkan Külcü Müslümanlar için Muharrem ayının en önemli yanının kalplere en fazla hüzün veren Kerbela olayı olduğunu vurgulayarak, Kerbela’da şehit olan Hz. Hüseyin’i ve beraberindeki şehitleri bu vesileyle rahmetle andığını söyledi.
‘ALLAH, İÇİMİZE TEFRİKA DÜŞÜRMESİN’
İnsanların bir şeyi ele geçirmek, elde etmek için gözlerini hırs bürüdüğünde neler yapabileceklerini, ne kadar cani olabileceklerinin en tipik örneğinin Kerbela meselesi olduğunu kaydeden Külcü, konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Mehmet Akif Ersoy’un ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ sözünü hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. İkilik girdiğinde, tefrika girdiğinde ayrılık meselemiz haline geldiğinde biz birbirimize benzer yönlerimizi, bizi birbirimize yakınlaştıracak yanlarımızı değil de ayrılıklarımızı, farklılıklarımızı konuşmaya, her sözümüzün başına onları getirmeye başladığımızda insanlığın başına neler gelebileceğini ifade eden sözlerden birisidir. Allah içimize tefrika düşürmesin. Allah, bayrağımızın etrafında bir millet, bir devlet olarak ve 780 bin km’lik vatan topraklarımızın içerisinde hür ve özgür olarak yaşamayı nasip etsin.”
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin şoför ve nakliyeci esnafına aşure ikramında bulundu.

Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER