• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Zulme dur diyen tek ülke Türkiye Yayın Tarİhİ: 1.11.2017

1989 yılında İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri programına katıldı.
Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri programına katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hayatının en önemli anılarından birisinin İmam Hatip Lisesi'nde okumak olduğunu belirterek; "Herkesin hayatı kendine göre önemli. Bana göre de hayatımın en önemli anlarımdan birisi bu okulda okumuş olmamdır. Bu okulun havasını, suyunu teneffüs etmiş olmamdır. Benim için gerçekten çok büyük bir bahtiyarlık vesilesi. Beni bu okula getiren, yazdıran, okutan kim varsa ölmüşlerine Allah'tan rahmet diliyorum." dedi
1989 yılında İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri programına katıldı.
Okul Konferans Salonu'nda öğrencilerle biraya gelen Başkan Külcü, öğrencilik yıllarını anlatarak, bol bol nasihatlerde bulundu.
'ÇORUM'UN EĞİTİM HAYATINDA VE TARİHİNDE İMAM HATİP LİSESİ'NİN FARKLI BİR YERİ VARDIR'
İmam Hatip Lisesi'nin Çorum'un eğitim hayatında ve tarihinde farklı bir yeri olduğunu belirten Külcü, "Dün bölgenin okulu gibi bir misyonu yüklenirken, bugün de yetiştirdiği öğrencilerin, mezun ettiği evlatlarının adeta geleceğe vermiş oldukları mesajları bünyesinde barındırmaktadır." dedi
Türkiye'de 1951 yılında açılmaya başlanan İmam Hatip okulları arasında Çorum İmam Hatip Lisesi'nin ayrı bir yeri ve önemi olduğunu dile getiren Külcü; "İmam Hatip Lisemiz 1953 yılında açılan ve yatılı olma özelliği ile bu bölgenin en önemli okulu olarak uzun yıllar boyunca hizmet verdi. Trabzon'dan tutun, Ordu'dan tutun pansiyondan istifade etmek için gelen bölgenin tamamına hizmet eden bir okul olmuştur. Ayrıca bir çok insanın yetişmesine vesile olmuştur. Kulliye'ye adını verdiğimiz Hayrettin Karaman bu okuldan mezun olmuştur. Zira iki önce Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da buradan mezun oldu. En son 15 Temmuz'da şehit olan Erol Olçok abimizde buradan mezun oldu. Bu yönüyle Çorum Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi özel bir okuldur. 15 Temmuz'da 249 şehit verdik. 249 şehidin 12 tanesi Çorumlu. 2 tanesi de bu okul mezunu. Türkiye'de 2 şehit birden veren okul yoktur." diye konuştu.
'2000'Lİ YILLARA KADAR İMAM HATİPLERİ MİLLET YAPTIRDI'
2000'li yıllara kadar İmam Hatiplerin tamamını milletin yaptırdığını anlatan Külcü, milletin aşından, ekmeğinden keserek İmam Hatip Lisesi yaptırdığını söyledi. Okudu dönemde o zamanın son sınıf öğrencilerinin köylere giderek hutbe okuduğunu ve namaz kıldırdığını anlatan Külcü, o dönem milletin gönlünden kopan paralar ile İmam Hatipler yapıldığına dikkat çekti. 
Bugün gelinen noktada devletin her türlü imkanı olduğunu vurgulayan Başkan Külcü; "Bugün Çorum'da 10 tane İmam Hatip okulumuz var. İmam Hatip Külliyemiz Türkiye'de ki en muhteşem okullardan birisi. Türkiye 1-2 örneği ya vardır ya yoktur. Devletimiz artık bu okulları yapıyor yapmaya da devam edecek. Devletimizin artık her türlü imkanı var. Devletimiz hem maddi olarak gelişiyor hem de devlet zihniyet olarak değişti. Devlet artık milletinin değerlerine sadakat gösteren ve onları yaşatmak için de kaynak ayıran bir devlet haline geldi." şeklinde ifadelere yer verdi.

Fiziki imkanların devletin yaptığını ancak milli ve manevi değerlerine bağlı nesil yetiştimenin daha da önemli olduğunu vurgulayan Külcü; "800 bin dersliğimiz var. Bunların %60'ını son 15 sene yaptık. Spor tesisleri, sosyal-kültürel faaliyetlerin yapılabileceği salonlar, bilişim imkanlarını artması, yurtlar, üniversiteler.  Bunlar yeterli değil. Bunlar gerekli ama yeterli değil. Olması gereken hedef, bizi biz yapan inanç ve milli değerlerimizdir. Gençliği hayatta olmayan bir toplum yatalaktır diyor Peyami Safa. Milli şuur sahibi bir gencin varlığını ifade ediyor burada. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın bir ifadesi var. Yerli ve milli diye tarif ediyor. Yerli olmak ve milli olmak. Sizden beklediğimiz şey yerli ve milli olmaktır." diye konuştu.
Konuşmasında öğrencilere nasihatlarda da bulunan Başkan Külcü, önümüzde ki çağlarda yeni şeyler üreten ve farklı düşünen milletlerin önde olacağını dile getirerek, Türk gençliğinin de 2053 ve 2071 hedefine ulaşması için yeni şeyler üretmesi ve farklı düşünmesi gerektiğini ifade etti.
'YENİ ŞEYLER ÜRETMEK VE FARKLI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ'
Yeni şeyler üretemeyen ve düşünemeyen milletlerin yeni şeyler üreten milletlerin isteği doğrultusunda ilerleyebileceğini belirten Külcü, öğrencilere seslenerek; "Kendinizi geleceğe iyi hazırlamanızı bekliyoruz. Yapacağını tek şey çok çalışmaktır. Planlı, programlı ne yapmak istediğini bilen öğrenciler olmak zorundasınız. Çorum Belediyesi olarak bizim okuma grubu çalışmamamız var. 350 okuma grubumuz var. 5000 bin öğrencimiz var. Bugünleriniz çok kıymetli. Zamanınızı ne kadar verimli kullanırsanız o kadar gelecek için iyi bir iş yapmış olursunuz. Yeni hedeflere, ufuklara ulaşmak için yeni şeyler öğrenmek ve yapmak zorundasınız. Önümüzde ki çağlarda farklı düşünen, yeni şeyler yapan milletler önde olacak. Yeni şeyler üretemeyen ve düşünemeyen milletler ise onların arkasından ancak onların istediği kadar ilerlemek zorunda kalacak. Şimdi farklı düşünen ve yeni şeyler üreten bir ülke konumundayız. Biz 3 yıl önce İsrail'den teröristlerin bulunması ve imha edilmesi için İnsansız Hava Aracı (İHA) aldık. Son İsrail Türkiye'ye teröristleri öldürdüğümüz için vermeme kararı aldı. Biz de 6 ay sonra kendi İHA'mızı yaptık. Daha sonra bir adım daha öteye giderek Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) yaptık." dedi
'DÜNYADA 20 TANE RECEP TAYYİP ERDOĞAN GİBİ LİDER OLSA BM DİYE BİR ŞEY KALMAZ'
Irak'ta, Suriye'de ve Türkiye'de yaşanan olayların hiçbirinin tesadüf olmadığını dile getiren Külcü; "Etrafımızda olup bitenlere iyi bakmanız lazım. Adeta 100 yılın hesaplaşmasını yaşıyoruz. Irak'ta Suriye'de ve Türkiye'de yaşanan olaylar asla tesadüf değildir. Gezi olayları, 17-25 Aralık ve en son 15 Temmuz 100 yıllık hesaplaşmanın devamıdır. 100 yıl önce cetvelle çizdikleri sınırları yeniden çizmek istiyorlar. Bunlara dur diyebilecek tek ülke Türkiye'dir. Cumhurbaşkanımız her fırsatta dünya 5'ten büyüktür diye açıklama yapıyor. Dünyada 200'e yakın ülke var ama hiçbiri sesini çıkaramıyor. İnanın Recep Tayyip Erdoğan gibi 20 tane lider olsa Birleşmiş Milletler diye bir şey kalmaz, dağılır." diye konuştu.

 
Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER