• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

60 yıllık ilçemizi sıcak asfaltla tanıştırdınız Yayın Tarİhİ: 6.11.2017

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, “60 yıllık ilçemizi sıcak asfaltla tanıştıran Çorum Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye müteşekkiriz” dedi.
Geçen yıl ilçe içinde 1 kilometrelik yol düzenlemesi yapan Çorum Belediyesi’nin bu yıl ise 3 bin tona yakın sıcak asfalt desteği sağladığını anlatan Taner İsbir, Ortaköylüler’in yapılan çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Ortaköy ziyareti sırasında düzenlenen programda konuşan İsbir, ilçelerine yapılan yatırımlarda emeği geçenlere teşekkür etti.
Terör saldırılarında can veren şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan İsbir, şunları söyledi:
“Vatanımız, devletimizin ve bayrağımız uğrunda can veren kahramanlarımızı unutmayacağız. Onlar sayesinde huzur içinde yaşıyor ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Onlara olan vefa duygumuzun göstergesi olarak bu mevlid-i şerif programını organize ettik.
Davetimize icabet ederek ilçemizi ziyaret eden Çorum Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz. Kapısı, Ortaköy ve Ortaköylüler’e daima açık olan Başkanımız, yol arkadaşı ve dava arkadaşımız olarak ilçemize verdiğimiz sözleri gerçekleştirmemize hep destek verdi. Diğer ilçelere yapılanın toplamından daha fazlasını ilçemize yapan Başkanımız, 60 yıllık ilçemizi sıcak asfaltla tanıştırdı. İlçemiz bayanlarına Çanakkale gezisi düzenleyen Çorum Belediyesi, 2018 yılı Nisan ayından itibaren de benzer organizasyonlar düzenleme sözünü verdi.
‘Başkan değil hizmetkâr olmaya geldik’ düsturuyla görevimizin başındayız. Çıkış noktamız ve hizmet anlayışımız belli. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ buyruğundan yola çıkarak halkımızın hayır dualarına talibiz.”

‘ORTAKÖY’E MÜZE İSTİYORUZ’
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, “Hitit uygarlığının önemli merkezlerinden biri olan ilçemize müze kurulmasını istiyoruz” dedi.
Ankara Üniversitesi tarafından yürütülen Şapinuva arkeolojik kazılarında gün ışığına çıkarılan tarihi eserlerin Çorum ya da Ankara’da sergilendiğini anlatan Taner İsbir, “Bu topraklarda bulunan eserlerin ilçemizde sergilenmesini istiyoruz. Bunun için de Ortaköy’e müze yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
“Tarihi eserler, yerindelik esasına göre bulunduğu yerde sergilenmeli ve turizme kazandırılmalı” diyen İsbir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizler bu millete ve topraklara sevdalıyız. Sınırlı imkanlarımıza rağmen ilçemizi kalkındırmanın çaba ve gayreti içindeyiz. Bu doğrultuda bizleri yalnız bırakmayan ve destekleriyle daima yanımızda olan Çorum Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz.”

Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER