• Muzaffer KÜLCÜ Resmi Web Sitesi

HABERLER

Her zaman, her yerde ve herkes için spor Yayın Tarİhİ: 2.1.2018

Belediye Başkanı ve Çorum Belediyespor Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’da öncelikli hedeflerinin ‘Her zaman, her yerde ve herkes için spor’ sloganı ile hareket etmek olduğunu söyledi.
Çorum Belediyespor kampını ziyaret eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü aynı otelde kamp yapan 68 Yeni Aksaray Belediyespor’u takip eden Kanal 68 spikeri Bilal Bölükbaşı’nın sorularını cevaplandırdı. Antrenman sahasında yapılan röportaj sırasında Başkan Külcü, Çorum Belediyespor’un durumu ve Çorum’da sportif alandaki faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Tüm liglerde mücadele eden kulüplerin öncelikli hedeflerinin sezon sonunda şampiyon olarak bir üst lige yükselmek olduğunu belirten Külcü ‘Tabiki bizim hedefimizde bu. Sezon sonunda şampiyon olmak ancak. Toplum olarak skora dayalı başarıyı çok önemsiyoruz.
Yalnız sadece skora dayalı başarıyı öne çıkartarak diğer bölümleri görmezden gelirsek doğru bir şey yapmış olmayız. Biz şu anda bir yandan şampiyonluğa oynarken diğer yandan oluşturduğumuz güçlü alt yapımızdan gençleri üst yapıya taşımak istiyoruz. Şu anda arkamızda çalışan kadroda alt yapısından çok sayıda gencimiz bulunuyor.
Diğer yandan şehrimize spor tesisleri kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Bunların hepsi bir arada yapıldığı takdirde kurumsal bir alt yapı oluşturmaları kulüplerin geleceğe daha güçlü girmeleri için büyük önem taşıyor. Bunların bir arada yaptığımız zaman tam anlamıyla başarılı oluruz. Ben bu konuda tüm Belediye Başkanlarımıza tavsiye ve telkinde bulunuyorum’ dedi.
Başkan Külcü, Çorum Belediyespor profesyonel kulübünün dışında ikinci bir kulüp kurduklarını ve bu kulüp bünyesinde 21 branşta yaklaşık iki bin civarında sporcunun spor yapma imkanı bulduğunu belirterek ‘Bu spor yapan çocuklarımızın hepsinin elit sporcu olacak diye bir kural yok. Öncelikli amacımız spor yapan gençlerimizin sayısını artırmak.
Bizim bir sloganımız var ‘Her zaman, her yerde ve herkes için spor’. Bu doğrultuda hareket ediyoruz. Çorum Belediyesi olarak  spor yatırımları konusunda çok iyi belediyeler arasında olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Şu anda bitmiş ve devam eden spor yatırımlarımızın gerçekleşme maliyeti 185 milyon TL civarında.
15 bin kişilik modern bir stadımızda gerçekleşme % 40-50’lerde, 3500 kişilik spor salonumuz bölgenin en modern salonu olacak ve onu da bu yıl içinde hizmete açacağız. Çorum Belediyespor’a ait beş yıldızlı tesisin tefrişatını yaparak önümüzdeki aylarda hizmete açacağız. Bunun dışında 15-16 spor tesisi bitti veya bitme aşamasında. Bizde spor yatırımları konusunda iddialı belediyelerden biriyiz’ dedi.
Külcü konuşmasının son bölümünde ise yeni yılla ilgili düşüncelerini dile getirdi. 2017 yılının gerek ülke gerekse bölge olarak çok sıkıntılı geçtiğini yaşananları kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi. Ateş, ölüm ve vahşetin yaşandığı bölgede bulunan bir ülke olarak bir ve beraber olarak geçmişten gelen tarihi bağları öne çıkararak elele vererek huzuru sağlamaları gerektiğini söyledi. Yüz yıla yakın zamandır elele verdiklerini takdirde başarılı olacaklarına inandığını belirten Külcü ‘Bu birliktelik tüm bölgeye örnek olacak ve inanıyorum ki 2018 yılı barış, huzur ve mutluluk getirecektir’ dedi.

 
Haberi Paylaşın:

DİĞER HABERLER